DUSTWALKER

Trzymająca w napięciu historia odizolowanego od świata australijskiego miasteczka, stającego w obliczu epidemii śmiercionośnego wirusa z kosmosu. Pełne akcji połączenie thrillera i science fiction, które mrozi krew w żyłach. Za reżyserię filmu odpowiada Sandra Sciberras („Caterpillar Wish”), a w obsadzie znaleźli się m.in. Stef Dawson („Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia”), Cassandra Magrath („Wolf Creek”) i Jolene Anderson („Cena życia”).

Na australijskiej pustyni rozbija się nieznany obiekt z kosmosu, z którego wydostaje się niebezpieczny pasożyt. Przenoszony przez niego wirus atakuje ludzkie mózgi i powoduje, że zarażeni stają się zdezorientowani, nadludzko silni i szalenie agresywni. Co gorsza, epidemia postępuje w niemożliwym do powstrzymania tempie, zamieniając mieszkańców pobliskiego miasta w okrutne bestie. Joanne Sharp (Jolene Anderson), funkcjonariuszka lokalnej policji, stara się za wszelką cenę ratować rodzinę i ukochane miasto przed nadchodzącą zagładą. Nieoczekiwane odkrycie sprawia jednak, że w nierównym starciu jedyną szansą na przetrwanie może okazać się najmniej oczywisty sojusz.

POPRZEDNIE ŻYCIE

Nagrodzony Oscarem Adrien Brody („Pianista”) w mrocznym i pełnym napięcia thrillerze psychologicznym o terapeucie, który odkrywa, że jego pacjenci są duchami. Doborową obsadę dopełniają: Sam Neill („Pasażer”, „Thor: Ragnarok”), Bruce Spence („Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara”) i Anna Lise Phillips („Królestwo zwierząt”). Reżyser filmu Michael Petroni jest również scenarzystą takich obrazów jak: „Złodziejka książek”, „Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu” czy „Królowa potępionych”.

Peter Bower (Adrien Brody) jest psychologiem, który nie może uporać się ze stratą córki. Dziewczynka zginęła rok wcześniej w tragicznym wypadku. Mężczyzna ucieka przed bolesnymi wspomnieniami w pracę. Pewnego dnia jednak odkrywa, że pacjenci, z którymi ostatnio się spotykał są… duchami. Każda z osób zginęła tego samego dnia dwadzieścia lat temu. Przerażony Peter nie wie, co robić. Zaczyna myśleć, że postradał zmysły. Ze wszystkich sił stara się rozwikłać mroczną zagadkę z przeszłości.

THE CIRCLE. KRĄG

„The Circle. Krąg” to porywający thriller na podstawie światowego bestsellera Dave’a Eggersa, określanego przez „The New York Times” mianem książki proroczej. Na wielki ekran przeniesiona została szokująca wizja świata kontrolowanego za pośrednictwem internetu i mediów społecznościowych, w którym słowo „prywatność” przestaje istnieć, a dogłębna inwigilacja staje się codziennością. W rolach głównych: dwukrotny zdobywca Oscara – Tom Hanks, olśniewająca gwiazda „Pięknej i Bestii” i „Harry’ego Pottera” – Emma Watson oraz odkrycie widowiska „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy” – John Boyega.

Mae Holland (Emma Watson) zostaje zatrudniona w The Circle – najpotężniejszej na świecie firmie internetowej. Jest zafascynowana jej nowoczesnością, rozmachem oraz osobą wizjonerskiego założyciela – genialnego Eamona Baileya (Tom Hanks). Z czasem praca w The Circle pochłania dziewczynę bez reszty, a jej rola w korporacji ewoluuje w niepokojący sposób. Stając się pionkiem w przewrotnej grze Baileya, Mae nie dostrzega zagrożeń, jakie rodzi miejsce zatrudnienia. Dopiero gdy odkrywa przerażającą prawdę o The Circle, zrobi wszystko, by wyrwać się z macek organizacji. Nie ma jednak pojęcia, jak daleko sięgają wpływy pracodawców i ich potęga inwigilacji.

Dane techniczne DVD:
Język: wersja oryginalna z polskim lektorem 5.1
Napisy: wersja oryginalna z polskimi napisami
Czas: 105 min
Obraz: 16:9 (2.39:1)
Region: 2
Dodatki: zwiastun filmu

LONDON TOWN

Młodość, bunt i dorastanie na tle tętniącego punkowym rytmem Londynu lat 70. W rolach głównych występują Tom Hughes („Czas na miłość”), Natascha McElhone („Californication”) i nagrodzony Złotym Globem Jonathan Rhys Meyers jako Joe Strummer – charyzmatyczny frontman legendarnego punkowego zespołu The Clash.

Gdy ojciec Shaya ulega poważnemu wypadkowi w pracy, chłopak (Tom Hughes) przejmuje obowiązki głowy rodziny i siada za kierownicą taksówki ojca. Pewnej nocy jego pasażerem staje się sam Joe Strummer (Jonathan Rhys Meyers), wokalista legendarnej kapeli The Clash. Niezwykłe spotkanie z żywą legendą wywraca jego życie do góry nogami i nadaje mu nowy bieg.