VOD / Zapowiedzi / KSIĘGA LUSTER

Nagrodzony Oscarem Russell Crowe („Egzorcysta papieża”, „Nieobliczalny”) w pełnym akcji i tajemnic thrillerze o detektywie zmagającym się z utratą pamięci, który wraca do brutalnej zbrodni sprzed lat i odkrywa mrożące krew w żyłach sekrety z przeszłości. Gwiazdorowi „Gladiatora” na ekranie partnerują: Karen Gillan („Strażnicy Galaktyki vol. 3”, „Thor: Miłość i Grom”), Marton Csokas („Ostatni pojedynek”, „Bez litości”) i Tommy Flanagan („Synowie Anarchii”). „Księga luster” jest ekranizacją bestsellerowej powieści E.O. Chirovicia pod tym samym tytułem, do której prawa kupili wydawcy w 39 krajach. Za kamerą stanął Adam Cooper – współscenarzysta widowiskowych hitów „Assassin’s Creed” i „Exodus: Bogowie i królowie”, zaś muzykę skomponował dwukrotnie nominowany do Oscara David Hirschfelder („Elizabeth”, „Blask”). Za montaż „Księgi luster” odpowiada również nominowany do nagrody Amerykańskiej Akademii Matt Villa („Elvis”, „Wielki Gatsby”).

Były detektyw wydziału zabójstw Roy Freeman (Russell Crowe), przechodząc nowatorską terapię choroby Alzheimera, w ramach ćwiczenia pamięci wraca do brutalnej sprawy z przeszłości, dotyczącej okrutnego morderstwa szanowanego profesora college’u, Josepha Wiedera (Marton Csokas). Oczekujący na wyrok śmierci więzień, którego przed dekadą aresztował Roy, zaczyna bowiem twierdzić, że jest niewinny. Zaintrygowany nowymi okolicznościami detektyw zwraca się do byłego partnera (Tommy Flanagan), aby pomógł mu w śledztwie. Sprawa przybiera jednak nieoczekiwany obrót, gdy na horyzoncie pojawia się magnetyczna i tajemnicza Laura Baines (Karen Gillan). Odkrywając kolejne, narosłe przez lata, warstwy kłamstw, Roy musi stawić czoła przerażającej rzeczywistości, która na zawsze odmieni jego życie.

Oglądaj "Księgę luster" online na platformach: Premiery CANAL+, Player, Polsat Box Go, Rakuten, PLAY, TVP VOD, Orange, Vectra, Multimedia, Megogo, MOJEeKINO.pl, Toya, VOD Warszawa.

Powieść E.O. Chirovicia "Księga luster", będąca podstawą scenariusza filmu, jest dostępna w wersji audiobooka na platformie STORYTEL.