VOD / Zapowiedzi / OPIEKUN

Inspirująca i poruszająca opowieść o borykającym się z kryzysem małżeńskim dziennikarzu, który dostaje polecenie, aby opowiedzieć współczesne historie ludzi, w których życie cudownie wkroczył św. Józef. „Opiekun” to film z elementami dokumentu, w którym oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się pretekstem do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi. W rolach głównych występują: Karolina Chapko („Ultraviolet”, „Yuma”), Rafał Zawierucha („Pewnego razu… w Hollywood”, „Gorzko, gorzko”) i Radosław Pazura („Sęp”, „Weekend”). Za reżyserię odpowiada Dariusz Regucki („Bóg w Krakowie”, „Karolina”).

Znakomicie zapowiadająca się skrzypaczka filharmonii i jej mąż, ambitny dziennikarz lokalnego radia, przechodzą kryzys małżeński. Przez narastające problemy i ciągły brak pieniędzy Dominika (Karolina Chapko) zaczyna interesować się bogatym biznesmenem (Radosław Pazura), a Robert (Rafał Zawierucha) nie radzi sobie z rozpadem rodziny. Gdy dostaje od szefa zadanie opowiedzenia niecodziennych historii pielgrzymów przybywających do pobliskiego sanktuarium św. Józefa, twierdzących, że przydarzył im się cud, odkrywa, że także jego historia ma wiele wspólnego z milczącym opiekunem Świętej Rodziny. Czy w kulminacyjnym momencie, gdy będzie musiał podjąć decyzję, która zaważy na losach jego rodziny, zachowa się jak… św. Józef?

Opiekun” jest o tym, że istnieje jakaś siła ponad to, co jesteśmy w stanie udźwignąć i która jest w stanie nam pomóc z tego wyjść i to pokonać. To jest film o tym mega Opiekunie, który interweniuje w naszym życiu, bo wie, że sami sobie nie poradzimy. W życiu pojawiają się przecież problemy takiego kalibru, o jakim opowiadamy w filmie i przerastają najsilniejszych. Są sprawy, z którymi nie można samemu się uporać, ale z pomocą z nieba się daje. To jest przesłanie filmu. - Radosław Pazura, filmowy Marcin Waleski

Oglądaj „OPIEKUN" online:

👉 Premiery CANAL+: https://premiery.pl.canalplus.com/film-online/opiekun,3928

👉 CANAL+: https://www.canalplus.com/pl/film/opiekun/h/14037309_70026